Er is de laatste jaren door de overheid flink bezuinigd op het budget voor medisch wetenschappelijk onderzoek. Onderzoek is van belang om in de toekomst nog betere zorg te kunnen verlenen. Gezond geboren gaat fondsen werven om meer wetenschappelijk onderzoek en educatieve programma’s mogelijk te maken. Ook richten zij zich op het ontwikkelen en toepassen van nieuwe technieken en op voorlichting. Het fonds heeft als doel om meer onderzoek en kennisuitwisseling op het terrein van de verloskunde mogelijk te maken.
Babysterfte
In Nederland worden dagelijks kinderen geboren. Iedere dag overlijden vier baby’s als gevolg van groeivertraging, vroeggeboorte of aangeboren afwijkingen. Volgens Gezond geboren is een kwart van de babysterfte door meer kennis over de oorzaken en behandeling te voorkomen. Om de kansen te vergroten op de geboorte van een gezond kind en optimale kansen te creëren voor een goede ontwikkeling op latere leeftijd is onderzoek nodig.
Steun van (beroeps)organisaties
Het Fonds Goed Geboren wordt gesteund door de Nederlandse verloskundigen (KNOV), gynaecologen (NVOG), kinderartsen (NVK) en het college perinatale zorg (CPZ). Het fonds heeft als doel om wetenschappelijk onderzoek te financieren dat ervoor zorgt dat zoveel mogelijk baby’s in Nederland gezond ter wereld komen.
Meer informatie
Benieuwd naar meer informatie over het Fonds Goed Geboren? Neem een kijkje op de website Gezond Geboren. Besonders in den großen städten polarisieren sich aber best-ghostwriter.com/hausarbeit-schreiben auch die sozialen probleme des landes große gegensätze zwischen arm und reich bzw.